PORSELEN LAMİNALAR

PORSELEN LAMİNALAR

Dişlerinizi çok kısa sürede düzeltin.

Dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan (0,3,- 0,7 mm) porselen yapraklardır. Işık geçirgenliği doğal dişi taklit eden laminalar, dişlerin şekil ve renklerini çok kısa sürede düzeltebilen en estetik tedavi şeklidir.

Porselen lamina uygulaması yapılırken klasik porselen kuronlardaki diş kesiminden çok daha az mine dokusu aşındırılmaktadır. Günümüzde üst çene dişlerine kesimsiz porselen lamina yapılabilmektedir.

“ Porselen Lamina; – Diş şekillerini beğenmeyen, – Ön bölgedeki dişlerinde renkleşmeler (tetrasiklin renkleşmesi, ileri derecedeki sararmalar v.s), – Dişleri arasında aralıklar, – Ön dişlerde büyük ve renkleşmiş dolgular, – Ön dişleri kırık veya aşınmış olan kişilere uygulanır.“

Porselen lamina, diş eksikliği olmayan, daha önce porselen restorasyonlar yaptırmamış ve diş eti sağlığı iyi olan hastalara yapılabilir. Diş eti sağlığı bozuk olan kişilere, diş eti sağlığı kazandırıldıktan sonra yapılmalıdır. Uygulamalar, diş eti ve kanal tedavisi gerektirmeyen ağızda 5-6 gün içersinde yapılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.